tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne mają bardzo istotną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz w obiektach biurowych. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta również nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które oznaczają obiekty biurowe – domy, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, biura. Przyczyniają się do tego, że z łatwością znajdziemy np. przychodnię. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach budynków, ponieważ bardzo często można je również zauważyć w środku. To wielki zbiór oznaczeń, które najczęściej służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub osoby w ogromnych wieżowcach – w budynkach samorządów w hallu wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz referatu pomocy socjalnej czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o niebezpiecznych substancjach

Tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Informują gdzie są drogi ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, informują o zasadach używania wind w trakcie ewakuacji. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (takich jak aluminium), często są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]