Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z ametystami.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.