Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz topaz mistyczny.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku możnaby mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna jest także różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać biżuterię do danej kreacji.