Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ znajdziesz korzystną ofertę trekkingów w Himalajach.

Himalaje razem z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Problemy sprawia też samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]