Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ odnajdziesz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają głównie sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, przepiękne krajobrazy, jak również znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy też wyposażyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]