Oferta wyjazdów trekkingowych w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie mamy.

Wycieczki w góry mogą mieć różne postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w trakcie długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]