Tutaj poznasz więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc czasem trudno odnaleźć się w setkach informacji o ciekawych atrakcjach i planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

By zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której błyskawicznie znajdą zabytki i galerie, motele, hotele i schroniska młodzieżowe, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. urok małopolskiego folkloru, zamek na Wawelu czy atrakcje narciarskie.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Nadzwyczaj pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego