Audyty stron internetowych - usługi dostosowane do waszych potrzeb.

Audyt – cytując internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to kontrola spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem różnych aspektów, m.in finansowych i organizacyjnych, a także oszacowanie perspektyw rozwoju. Czym, biorąc powyższą definicję pod uwagę, jest zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, sprawdzająca przeróżne jej aspekty, jak kod strony, strukturę nagłówków, szybkość wczytywania się witryny, metadane i wiele mniej i bardziej ważnych elementów. Nie licząc samego zestawienia uchybień oraz błędów, w szczegółowym audycie SEO powinny być zamieszczone również wskazówki co do rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę www pod kątem treści na stronie, zgodności ze normami W3C, użyteczności, a także prawidłowości kodu. Dodatkowo sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby wykryła ona wszelkie błędy na stronie i – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – sporo problemów zdoła dostrzec tylko człowiek

W internecie znajduje się mnóstwo narzędzi oraz stron, przy użyciu których ekspresowo i bez opłat wykonuje się audyt SEO witryny. Atuty takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Minusy? Co niemiara. Bezpłatne narzędzia bądź też okrojone dema z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeśli już odkryją pewne błędy na stronie, to z pewnością nie wszystkie. Sporo błędów (np. w kodzie) dostrzec można tylko podczas analizy dokonanej przez specjalistę w danej dziedzinie, a nie algorytm.

Na audyt SEO realizowany przez agencję oczekuje się na ogół od tygodnia do ok 30 dni. Okres na przygotowanie analizy powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego sporządzenia. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich newralgicznych błędów ukrytych na stronie. Jeśli strona została utworzona na platformie typu Shoper czy Magento albo na darmowym szablonie, to elementów do poprawy może być mnóstwo. Kiedy strona powoli się ładuje, a na najważniejsze dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to też są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, gdy będzie przeprowadzony sumiennie

Sumiennie wykonany audyt SEO może ujawnić sporo błędów witryny, między innymi:

 • niska prędkość wczytywania się strony w wersji na komputer i na urządzenia mobilne,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych elementów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • powody niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość treści na stronie,
 • poprawność kodu strony,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak albo źle wykonane połączenie z narzędziami Google (np. Google Search Console)

.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]