Na www.youtube.com znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zatrudnić firmę SEO.

Jeśli prowadzisz swój biznes i uruchamiasz dla niego stronę firmową, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, aby pojawiała się ona na topie rezultatów wyszukiwania. To oczywiste przecież, że w dzisiejszych czasach obecność w sieci jest jednym z warunków sukcesu, ponieważ to właśnie tu gros klientów pierwszy raz przeczyta o twojej ofercie. Jak więc wybrać rzetelną firmę SEO? Rekomendujemy wsłuchać się w podpowiedzi specjalistów.

Google radzi, jak znaleźć rzetelną agencję SEO

Nie można negować, że cała branża SEO, a więc działań związanych z optymalizacją stron www pod wyszukiwarki, pojawiła się i cały czas rozkwita zasadniczo wyłącznie za sprawą wyszukiwarce Google. Mimo pojawienia się innych alternatyw, jak między innymi Rambler, DuckDuckGo bądź Bing, nadal kluczowe są pozycje wypracowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje być widocznym w sieci, powinien pracować na swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku branż, w których występuje mocna konkurencja, zwykle nie jest to osiągalne bez wsparcia fachowców z agencji SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których pojęcie optymalizacji stron jest czymś zupełnie nowym, i przyszykowało krótki kurs, jak zatrudnić rzetelną agencję SEO.

Cechy rzetelnej firmy SEO zdaniem Google

Pracownica Google z ponad 10-letnim stażem w kolejnych punktach objaśnia, jak zatrudnić solidną agencję SEO, wymieniając wśród nadrzędnych cech między innymi:

  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od dokładnego audytu strony,
  • umiejętność szacowania czasu oraz budżetu potrzebnego do wykonania zakładanych działań,
  • zagwarantowanie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • nieprzerwany monitoring kondycji strony i cykliczną analizę jej statystyk,
  • zagwarantowanie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad podniesieniem jej użyteczności,
  • zadbanie o ogólną widoczność strony www, a nie wyłącznie zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe.

Pracownica Google zaznacza także, iż rzetelna firma SEO nigdy nie obieca rewelacyjnych wyników z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony internetowej jest procesem długotrwałym, niejednokrotnie dającym większe efekty na ogół po paru miesiącach pracy.