Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić usuwanie wirusów WordPress? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Wpisy zmieniły się nie przez Ciebie? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna wysyła niechcianą pocztę? To zaledwie kilka z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod użytych na stronie szablonów i wtyczek. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko powtórnej ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe uaktualnianie WordPressa oraz używanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż naprawa wszelkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, że analogiczny kazus nie nastąpi za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]