Korzystna oferta kursu akwareli znajduje się w tym miejscu.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, żeby odczuwać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu jest to przecież jedynie metoda relaksu po wyczerpującym dniu w pracy albo pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeśli pragniesz poznać nowe techniki, radzimy postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i prostego do stworzenia, jednak wpływ ma na niego dużo czynników, o których młody artysta rzadko ma pojęcie. Ogromną rolę w samym procesie tworzenia ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby wprawne w tej technice w żadnym razie nie są pewne tego, że obraz zawsze wyjdzie tak, jak przewidywały. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne elementarne informacje niezbędne do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, bez względu na to, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych godzin szczegółowo objaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich używania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny wygląd pracy.

Atuty uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelami

W czasach ogólnodostępnego internetu każdy może wyszperać i obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez doświadczonego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce umiejętności artystycznych potrzebne są zalecenia, które uczestnicy kursu otrzymują od nauczycieli w czasie tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają szybciej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej nauka w grupie ludzi o pokrewnych zainteresowaniach formuje przyjazną atmosferę wsparcia, które jest niezwykle istotne w inspirowaniu do nieprzerwanego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie dzieł pozostałych kursantów, pomaga potem we trafnej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]