malarstwo cyfrowe, kurs digital painting

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami akrylowymi bądź temperą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz by rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz niezbędne triki wykorzystania pędzli, zalecamy zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem szkolenia.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]