Kurs rysunku architektonicznego - tu znajdziesz korzystną ofertę.

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami warto ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, a także specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie szkolenia przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale również porady specjalistów pozwalające przyszykować się lepiej do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić solidne portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu lub za granicą). Kursanci mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim słuchaczom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w trakcie studiów.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]