Skieruj się tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta skitur.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – zalecane wyłącznie dla obytych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego relaksu w drewnianej, góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas dość wyczerpujących, a zarazem bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]