Szukasz korzystnej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. Praktycznie co kilka dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy słynnych szczytów, w mediach informują o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny miłośnikom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z survivalu, asekuracji i chodzenia na rakietach śnieżnych

Najlepszą drogą, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są konieczne w przypadku najrozmaitszych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie omawia dodatkowo reguły właściwego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 6 osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]