Jeśli potrzebujesz basenów, odwiedź tę stronę.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także halę basenową bądź ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]