Skieruj się tutaj, aby kupić sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]