Więcej o podporach Peri.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]