Więcej szczegółów o szalunkach Kraków.

Szalunki, zwane również deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Przeważnie stosuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one konieczne do tego, aby należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja wykonana z mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też drewnianych desek, która po rozmontowaniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać 2 albo 3 surowce. Z reguły jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a strukturę łączą głowice ze stali lub aluminium, łączniki, belki i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy na co dzień parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku zespołów, które zwykle oferują inne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieopłacalny . Znacznie lepszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]