Szukasz dobrej oferty wynajmu szalunków Kraków? Nie czekaj! Wejdź tutaj.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, ale spotyka się także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o komforcie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore wydatki.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się warto zaś wejść do internetu, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]