Na http://www.badaniabielsko.pl zlecisz badania psychologiczne Bielsko Biała.

Na sytuację na szosach w największej mierze wpływają umiejętności obsługujących jeżdżące po nich samochody. Naprawdę ważne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz autobusów. W ich przypadku ważne są tak kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego powodu kierowcy z takich profesji w myśl przepisów powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem powiedzieć na ten temat kilka słów. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Badania psychologiczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców powinny być wykonywane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – muszą wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Mają one formę rozmowy z badanym, w trakcie której odpowiada on na pytania dotyczące zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na specjalnych urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest podzielność uwagi, umiejętność szybkiego reagowania, percepcja prędkości czy dostrzeganie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym nie zapominać?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich efekty będą pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę podnieść. Jak? W internecie dostępne są liczne opisy działania maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]