Zamów uszczelnianie okien na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]