Skieruj się tu, aby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy specjalistom, otrzymamy gwarancję, że rezultatem możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi z reguły oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy uzyskali stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]