Szukasz dobrej oferty sali komunijnej? Nie czekaj! Kliknij tu.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bowiem to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście duża biesiada rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – szukaj od razu jak zostanie wyznaczona data wydarzenia

Już przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy poczęstują gości we własnym domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się czasem do kilkudziesięciu gości, stąd też zazwyczaj odbywają się w restauracjach lub domach weselnych. Jeżeli pragniemy zabukować najlepszą salę, radzimy rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie ustalona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym znaczną trudnością może stać się także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, więc trzeba wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu dań na komunię. Ważne jest też to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, estetycznymi wnętrzami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, zalecamy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. quada czy zabawkowych pistoletów.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]