Usługi druku 3D - więcej o ofercie na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany w technologii DMLS, FDM, SLS,SLA, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo cienkich elementów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także opcja wykorzystywania filamentów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]