Więcej informacji o sprzątaniu grobów Kraków.

Wygląd miejsc spoczynku naszych bliskich jest wyrazem naszej pamięci. Często jednak nie znajdujemy czasu, by się nimi zaopiekować – także, kiedy pomniki położone są w tym samym miejscu, w którym mieszkamy. Szczególne problemy stają się naszym udziałem zaś, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to na szczęście, że groby muszą pozostać brudne – świetnym wyjściem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na opisywaną usługę stawiają nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo spotkać także osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują również inne usługi, takie jak montaż siedzeń albo doradztwo przy dopełnieniu administracyjnych formalności oraz poprawienia liter.

Opieka nad grobami – jak dużo wydamy?

Ceny, jakie trzeba zapłacić pracownikom czuwającym nad grobami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą w szczególności od rodzaju usług – gdy wybieramy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 PLN. Jeśli jednak chcemy, by przedsiębiorstwo sprzątało grób regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu czterystu zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, a najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie familijnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]