Poznaj więcej szczegółów o organizacji wesel w Krakowie.

Imprezy okolicznościowe, będące zwykle istotnym zdarzeniem dla członków rodziny, jak przykładowo wesela, chrzciny lub komunie, od lat przestały być organizowane w domu jedynie dla najbliższego kręgu krewnych i znajomych. Współcześnie są to wydarzenia, w których uczestniczy nierzadko ponad stu gości. Ewidentne jest zatem to, że jedna osoba nie będzie w stanie w pojedynkę zaplanować menu, a następnie przygotować oraz zaserwować posiłki uczestnikom przyjęcia, zwłaszcza, jeśli świętowanie może trwać kilka godzin i zorganizowane jest w wynajętym lokalu. Stąd też pojawiło się wysokie zapotrzebowanie na catering weselny.

Catering weselny – smakowity obiad, który oczaruje gości

Organizacja wesela to intensywny stres, spowodowany licznymi godzinami poświęconymi na wybór ozdób sali, układanie listy gości, wysyłanie zaproszeń i szukanie zespołu, który zapewni muzykę do tańca. To także potrzeba zamówienia stosownej ilości trunków i przekąsek serwowanych w trakcie imprezy, a co istotne – przyrządzanie ciepłego obiadu, który oczaruje zaproszonych gości i zgromadzi ich przy stole. Główny posiłek na zabawie weselnej powinien mieć właściwą oprawę. Goście wszak liczą na to, że stoliki będą wspaniale przystrojone i prawidłowo nakryte, potrawy będą apetyczne i ładnie ułożone na talerzach, a także że kelnerzy w profesjonalny sposób będzie donosić gościom następne posiłki. Najwyższy poziom organizacji mogą zapewnić wyłącznie firmy cateringowe zatrudniające wykwalifikowanych szefów kuchni, kelnerów i managerów, obytych w obsłudze przyjęć zarówno w plenerze, jak i tych organizowanych w tradycyjnych salach.

Catering na wesela – dania dopasowane do charakteru przyjęcia

Wesela rządzą się swoimi zasadami, tak w przedmiocie atrakcji dla gości, jak i oczekiwanego jadłospisu. Firmy cateringowe zwykle posiadają przygotowaną uprzednio listę proponowanych dań głównych, deserów oraz napojów odpowiadających konwencji wesel. Bazową ofertę można poznać na stronie firmy albo uzyskać tę informację kontaktując się bezpośrednio z jej pracownikiem. Zamawiający może więc samemu ułożyć kartę dań z proponowanych dań. Warto jednak zaakcentować, że firmy cateringowe są również otwarte na nowe pomysły i często na życzenie kontrahenta decydują się na przyrządzenie niecodziennych kompozycji potraw.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]