Szukasz paneli drewnianych podłogowych? Zobacz tu.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]