Jeśli chcesz zamówić filament, koniecznie wejdź na cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/.

CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: filamenty, żywice fotopolimerowe i wiele innych. Materiały te można pogrupować na cztery kategorie:
– SLS – spiekany selektywnie proszek poliamidowy,
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o różnorodnych własnościach,
– PolyJet – utwardzane za pomocą światła ultrafioletowego płynne żywice fotopolimerowe,
– FDM (z ang. fused deposition modeling) – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do ekspresowego tworzenia prototypów z niedrogich termoplastów oraz przemysłowe FDM służące do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów.

Filament – dobry jakościowo termoplast w przystępnej cenie

Filament to tworzywo stosowane w drukarkach 3D działających w technologii FDM. Ta technologia druku oraz materiał są stosowane do testowania funkcjonalnego, jak również do seryjnej produkcji i błyskawicznego prototypowania z łatwych do modelowania surowców. Jakie filamenty są przeważnie używane do druku 3D? Zazwyczaj sięga się po proste do modelowania poliestry alifatyczne czyli PLA, materiały inżynieryjne (m.in. te odporne na pękanie) albo posiadające specyficzne własności (przykładowo odporność na ogień). Technologia druku FDM niczym nie ustępuje wydrukom otrzymanym za pośrednictwem pozostałych szeroko stosowanych metod: termoformowania i wtrysku. Główne plusy filamentów to przystępna cena idąca w parze z wysoką jakością wydruku, proekologiczny proces ich produkcji (czysty i jednocześnie nietoksyczny, dlatego wytworzone tą metodą prototypy mogą być wykorzystywane np. w biurach), jak również powszechna dostępność.
W ofercie CadXpert w technologii FDM znajdują się materiały:
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne.

Inne materiały do drukarek 3D – o fotopolimerach

Poza filamentami, w asortymencie CadXpert znajdują się też pozostałe materiały do drukarek 3D. W technologii PolyJet są to między innymi materiały:
– transparentne,
– imitujące polipropylen,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za kompleksową oraz niezmiernie precyzyjną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pośrednictwem światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom korzysta się z nich m.in. do tworzenia prototypów odwzorowujących wyrób końcowy, anatomicznych, koncepcyjnych oraz inżynieryjnych. Z tych żywic wytwarzane są również opakowania, obudowy oraz inne artykuły codziennego użytku.
Z kolei w technologii SLA (czyli w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– dentystyczne,
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana promieniem lasera? Całkiem szerokie. Z reguły korzystamy z niej w przemyśle i branży medycznej do trójwymiarowego druku projektów koncepcyjnych oraz prototypów, jak również rozmaitych przedmiotów, w których chcemy osiągnąć efekt wygładzonej powłoki.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]