Kliknij tutaj, aby zamówić toczek jeździecki.

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]