Antenę DVB T znajdziesz na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zakupić. Trzeba pamiętać, że pod uwagę należy brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]