Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z aranżacją domów w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także przyjmują tu gości. W związku z tym warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale równocześnie wygodne. Opcja zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja kontroli dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże też z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo takie okiennice skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu niż w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]