Lampy solne

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]