Potrzebujesz aparatu do masażu uciskowego? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Jest dużo powodów do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w likwidacji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Szerokie możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa bądź niewydolność serca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]