Szukasz systemów rynnowych? Wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – co kupić?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych surowców – głównie z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba zatem przedyskutować z ekspertem.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08