okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Urządzając pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w polskim budownictwie

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod przeróżnymi kątami, w zależności od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters montuje się przeważnie na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzą się też na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne w kinie czy na ekranie telewizora, ponieważ tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA czy w Australii.

Shuttersy nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma na ogół problemów, żeby umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezwykle elegancki wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba także podkreślić, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez stosowania linek, co rodzice dzieci lub właściciele psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]