Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci!

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – ozdabiać wypieki bądź przynosić i wybierać składniki. Chcesz wykorzystać fascynację swojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją kreatywność i co istotne – zyskują praktyczne umiejętności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników i nauka prostych przepisów – całość sprawia, że dzieci ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, toteż jest to znakomita sposobność do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie degustować to, co przygotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu dzieci szykują danie główne i deser. Mali entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi składnikami pizzy, ewentualnie przygotować smaczny makaron na słono lub słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują także smaczną deser – mus z lodami i kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to znakomity sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych potraw daje pociechom moc szczęścia. Nawet bardzo niesforny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się pieczeniu idealnej pizzy bądź przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz wspaniały kontakt z dziećmi.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]